040 179 0025
info@euforian.fi

Pyydä tarjous

Blogi

Uutiset

LOKA
02
2015
kestävyyskuntotestit

Euforian ensimmäisenä mobiilina kuntotestiasemana Liikuntatieteellisen Seuran laatujärjestelmään

Euforianin mobiili kuntotestiasema on päässyt Liikuntatieteellisen Seuran ylläpitämään laatujärjestelmään, jossa tehdään auditointia testien laadukkuuden, turvallisuuden ja palauteenannon suhteen. Tämä on todella hieno juttu, että Euforian pääsi ensimmäisenä mobiilina testiasemana kovaan seuraan. Totea asia omin silmin Liikuntatieteellisen seuran sivuilta.

Auditointi osoitti, että analyysit tehdään koulutetun henkilöstön toimesta ja turvallisuuteen ja anonyymiteettiin panostaen. Kehityskohteina Euforianissa tehdään jatkossa poikkeusraportointia kaikista olosuhteisiin yms. testitilanteessa ilmeneviin asioihin liittyen. Myös ennakko-ohjeistusta tilaajalle analyyseissa käytettävän testitilan suhteen tarkastettiin, jotta olosuhteet saadaan vakioitua paremmin. Kaikki kuntoanalyysit toteutetaan jatkossakin asiakasryhmien omissa tiloissa. Tarja ja koko muu Euforianin porukka on erittäin iloinen tästä kunniasta olla osana järjestelmää ja ponnistella jatkossakin korkean laadun ylläpitämiseksi.

COMMENT : 0

Leave a Reply